پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)

پی آر پی فرآیند استفاده از خون خود برای تحریک رشد مو و تقویت فولیکول های مو است. این کار با تزریق انجام می شود که بسیار سریع و مقرون به صرفه است.

روش ها
  • خون شما جمع آوری شده و در یک سانتریفیوژ چرخانده می شود، این فرآیند لایه هایی از سلول های خون را به صورت پلاسمای فقیر از پلاکت، پلاسمای غنی از پلاکت و گلبول های قرمز جدا می کند.
  • لایه پلاسمایی غنی از پلاکت که از لکوسیت ها، سیتوکین ها، فاکتورهای رشد و پلاکت ها تشکیل شده است به داخل یک سرنگ کشیده می شود و به پوست سر تزریق می شود که در آن ناحیه موهای نازک وجود دارد.
  • کل این فرآیند حدود ۴۵-۵۰ دقیقه طول می کشد و برای حفظ درمان باید هر ۴-۶ ماه یکبار تکرار شود.

اگر بیمار قبلاً فولیکول های مو داشته باشد، PRP قابل استفاده است. بیمارانی که دچار ریزش شدید مو یا فولیکول‌های موجود نیستند، بهترین کاندید برای این روش نیستند. بهترین گزینه این است که ابتدا کاشت مو انجام دهید، سپس با PRP از این پروسه حمایت کنید.

از آنجایی که این درمان شامل تزریق خون خود به پوست سر شماست، خطر ابتلا به بیماری مسری وجود ندارد. با این حال، متخصص پزشکی که PRP تزریق می کند باید مراقب باشد که به عروق خونی یا اعصاب، بافت های اسکار و کلسیفیکاسیون در نقاط تزریق آسیب نرساند. بنابراین، برنامه باید در محیط بیمارستان توسط متخصصان پزشکی واجد شرایط انجام شود.

prp-hair-treatment